Školní botanická zahrada

Jste na stránkách, tak trochu jiné, botanické zahrady. Je to školní zahrada bez školy. Je to botanická zahrada bez tropických a subtropických druhů. Je to zahrada plná druhů, které může pěstovat každý doma. Je to zahrada, kde se každý může něčím inspirovat, něco se naučit, s něčím pomoci. Je to společné dílo všech, kteří mají rádi rostliny a zahrady.

V této zahradě žije také množství hub, lišejníků, hmyzu a dalších živočichů. Jsou zde vítani a snažíme se vš zařídit tak, aby každý zde měl své místo.

Na této stránce najdete základní informace o celé zahradě, jako kusu prostoru ve vesmíru. Záložky vlevo se opět týkají celé zahrady.

Na dalších stránkách uvedených v horní liště naleznete informace k jednotlivým sbírkám či rostlinám

Školní botanická zahrada je budována přibližně od roku 1965 jako součást tehdy nově Střední zemědělské škole v Dalovicích. Je to kout důvěrně známý všem studentům této zemědělské školy neboť od začátku až do roku 2017 byla budována a udržována především prací učitelů a žáků školy. Snad proto je dnes ta zahrada tak milá a příjemná.

Od 1.1. 2018 byla zemědělská škola zrušena. Tyto stránky se snaží přispět k tomu, aby nebyla zrušena i Školní zahrada. Přijďte se i vy potěšit přítomností rostlin i živočichů v zahradě.